Aktuariusz jest profesjonalistą w dziedzinie matematyki finansowej i ubezpieczeniowej. Zatrudniany jest głównie przez firmy ubezpieczeniowe. Stosując metody rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, oblicza ryzyko wypadków losowych i wysokość związanych z tym składek ubezpieczeniowych, ustala wielkość tzw. rezerw finansowych oraz konstruuje tablice wymieralności.

Aktuariusz posiada wiedzę m.in. z zakresu rachunku prawdopodobieństwa, matematyki finansowej, statystki, teorii ryzyka, demografii oraz rachunkowości ubezpieczeniowej.

Podstawowym, lecz nie jedynym, miejscem pracy aktuariusza jest firma ubezpieczeniowa. Aktuariusze zatrudniani są wszędzie tam gdzie potrzebni są specjaliści od oceny ryzyka, głównie w instytucjach finansowych.

2009 Š Aktuariusz.net.pl  

wszelkie prawa zastrzeżone

 

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie
strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..

2009 BrtSoft